ეროვნული არქივი ქუთაისის მოკლემეტრაჟიანი ფილმების ფესტივალზე საკუთარი პროგრამითაა წარმოდგენილი
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივში დაცულფილმებქუთაისის მოკლემეტრაჟიანი ფილმების მეორე საერთაშორისო ფესტივალზეა წარმოდგენილი.
25 სექტემბერს მაყურებელმა იხილა ოთარ იოსელიანის ფილმები: „საპოვნელა“, „აპრილი“ და „თუჯი“; 27 სექტემბერ, 18:00 საათზე კი ნაჩვენები იქნება კინოპროგრამა „ქუთაისი და წყალტუბო საბჭოთა კინოქრონიკაში“ - ფილმები: „წყალტუბო“  (1957);  რეჟისორი ვლადიმერ ალავიძე; „ქუთაისი“, (1945), რეჟისორი შალვა ჩაგუნავა; „ერთი დღე ქუთაისში“  (1967). რეჟისორი შალვა ხომერიკი.
ფესტივალი, რომელსაც 24-29 სექტემბერს ქუთაისის კინოთეატრი „საქართველო“ მასპინძლბს, ქუთაისის მერიის, საქართველოს ეროვნული კინოცენტრისა და თიბისი კონცეპტის მხარდაჭერით ტარდება.

The National Archive is represented at the Kutaisi short film festival with its own program
Films preserved in the National Archive of the Ministry of Justice of Georgia are presented at the second Kutaisi International Short Film Festival.
On September 25, the audience saw the films of Otar Yoselian: "Sapovnela", "Aprili" and "Tuji"; On September 27, at 18:00, the film program "Kutaisi Da Tskaltubo Sabchota Kronikashi" will be shown - films: "Tskaltubo" (1957); Director Vladimir Alavidze; "Kutaisi", (1945), directed by Shalva Chagunava; "Erti Dge Kutaisshi" (1967). Directed by Shalva Khomerik.
The festival, which is hosted by the Kutaisi cinema "Sakartvelo" on September 24-29, is supported by the Kutaisi City Hall, the National Film Center of Georgia and TBC Concept.